Služby‎ > ‎

Rodinné konstelace a pohyby duše, Konstelace traumatu a Integrace osobnosti

Co jsou konstelace :

Wikipedie říká :

"Slovo konstelace znamená obecně "uspořádání", vztah nějakých objektů vůči sobě navzájem. Může se jednat o výklad k těmto konkrétním významům:

Co jsou rodinné konstelace :

I rodinu si můžeme představit jako jakési "seskupení hvězd", v kterém má každá z nich svoje jedinečné místo. Kdyby se pohnula na místo jiné, už by celý systém, celé souhvězdí, zde rodina, zdratila řád. To pak vede chaosu, zmatku a nepohodě.
Rodinné konstelace jsou metodou, pomocí které může každý člen rodinného systému, rodiny, znovu najít svoje pravé, jedinečné místo. Obvykle jej totiž ztratí v situacích, které jsou emočně vypjaté, hlavně při těžkých životních situacích.
Rodinné konstelace jsou také medotou, která může pomoci potkat se s hlubokými pocity, které zůstaly vytěsnány, odmítnuty.
ooooooooooooooooo

S rodinnými konstelacemi jsem se poprvé setkala zhruba před dvanácti lety. 
Nejprve mi připadaly neuvěřitelné, fantastické, časem ale fascinující. 
Během následujících let jsem absolvovala pod různým vedením zhruba 50 konstelací. 
Stále mi ale NĚCO chybělo. Jakoby nebyly dodělané. Netušila jsem v čem to vězí...až jsem měla tu čest vidět a zažít RK s Bhagatem:-). Úcta, laskavost, respekt, ale i hloubka a jasnost...ano, teď to bylo celé! Nadchlo mě to natolik, že jsem se přihlásila k němu na výcvik. Můj záměr byl ale spíše osobní, tedy "pořešit" sebe a svoji rodinu. Během dvou let jsem absolvovala pod Bhagatovým vedením více než 100 konstelací. Bylo to obrovské..na poznání, na emoce, na uvolnění..
Zkraje mi přišlo nemožné konstelacemi provázet, bylo tolik možností.. 
Postupně se ale moje obavy přeměnily v čiré nadšení.

Několik let jsem děla terapie pomocí kineziologie, arteterapie nebo etikoterapie.

Nyní nabízím téměř výhradně RK, pohyby duše, Konstelace traumatu a Integraci osobnosti.

Proč? To je jednoduché:-)!

Když pracuji s lidmi individuálně a potřebujeme se společně dostat k bolestnému místu v jejich životě, kde si svým postojem brzdí lásku, štěstí, hojnost nebo dokonce zdraví, 
je nutné doslova se prodrat skrze obranné mechanizmy. Ty ale klienty chrání před vnímáním bolesti, ponížení, utrpení apod. Je to těžké, složité, zdlouhavé...
V rodinných konstelacích, díky tomu, že na sebe roli toho, kdo si konstelaci staví i důležitých osob v jeho příběhu, berou ostatní účastníci konstelačního semináře, kteří jeho obranné mechanismy nemají (ale nejen proto), se skryté vazby velmi jemně v souladu se vším, ale jednoznačně vynesou na světlo - odehrají se.

Je to tak čistý a zároveň hluboký proces! Miluji to:-)!Ze srdce vás zvu na léčivou cestu vás, vašich rodin i rodů.
Bude mi ctí vás na této cestě provázet.
Ze ♥ Hana Rakušanová.


Aktuální termíny mnou vedených konstelační seminářů najdete na :
www.hajiru.cz/aktuality nebo v kalendáři akci.

Co jsou rodinné konstelace a jak pracují si můžete 
vyposlechnout přímo od Bhagata zde :

http://cestyksobe.cz/bhagat-cesta-lasky/7906


Comments