Každá situace nám něco nabízí..

Ano, úplně každá situace nám něco nabízí.. Můžeme se tomu bránit, bojovat proti tomu, dělat, že to není, že se nás to netýká, utéci před skutečností a nebo tím zkrátka projdeme. Změní nás to, poznamená. A my se takto vyvíjíme, měníme, sílíme….

 

V souvislosti s aktuálním děním si dovoluji shrnout pár svých osobních úvah a postřehů.
Necítím se být odbornicí na viry, ani na postupy vlády. Nechci ani nikoho kritizovat a poučovat.
Jen jsem pozorovala, zamýšlela se, meditovala a… vyšla mi z toho úvaha, jejíž náznaky již zazněly v rozhovoru 1.4.2020 na Signál rádiu:
(zde je odkaz do archivu rádia: .. zatím není sdíleno..)

Co si můžeme touto situací uvědomit?

ZVYKLI JSME SI

 • na lékařské „zázraky“, uvěřili jsme, že nás lékaři zachrání, protože jsou čím dál lépe vzdělaní, vybavení.. a pak je tu tak malá částečka, virus a ono je všechno jinak! Jsme zranitelní, nemáme to 100%-ně pod kontrolouodevzdali jsme moc nad svým zdravím doktorům.. sebelepší lékař nás proti naší vůli nebo bez naší aktivní pomoci není schopen uzdravit – Potřebujeme si tuto moc vzít zpět a být plně zodpovědní sami za sebe, dospět. Jedině vlastní imunitou můžeme zachránit sami sebe.
 • na zavírání očí před smrtí, zvykli jsme ji schovávat za zdi nemocnic – a pak je tu virus a s ním smrt tak blízko.. Aha! Jsme smrtelní! Všichni jednou umřeme, dnes, zítra, pozítří.. jednou – vede nás to k přijetí smrti jako přirozené součásti našich životů.  Smrt byla, je a bude přirozenou součástí nás všech bez výjimky.
 • odevzdat zodpovědnost za vzdělání našich dětí do rukou školního systému, kantorů a teď máme šanci vidět, co všechno se naše děti učí (ne vždycky to vidíme jako smysluplné) a taky jak se učí – domácí výuka není snadná, je dokonce hodně náročná. Všichni – rodiče i učitelé – jsme za jejich výchovu i výuku zodpovědní. Děti jsou dědici minulosti a nositelé budoucnosti. Na jejich bedrech budou ležet naše resty. Našim bytostným úkolem je pomoci jim rozvinout jejich přirozené schopnosti a ne je „bonsaiovat“ ve prospěch systému.
 • honorovat celebrity, hokejisty, manekýny (a to nemám nic proti sportu ani proti módě apod.) – Nyní můžeme vidět, kdo je pro naše životy opravdu nezbytný a jakou hodnotu má jeho práce pro nás.
 • pracovat na 3 směny – Našemu zdraví rozhodně tento systém neprospívá. Jediní, kdo z něj mají maximální prospěch jsou majitelé firem. Mnozí z nás se stali novodobými otroky. 
 • zneužívat zvířata ve velkochovech – V roce 1900 žila na planetě Zemi pouhá 1 miliarda lidí. V dnešní době se už blížíme k 8 miliardám. Všichni lidé potřebují pít a jíst, někde bydlet. V tak vysokém počtu obyvatel je to zcela nemožné. Naše planeta nemá takovou kapacitu. Velkovýrobou masa jenom víc a víc zvětšujeme ekologickou stopu a k tomu dovoz potravin ze vzdálených míst. Podřezáváme si větev pod vlastníma nohama. Když zhruba před půl rokem Gréta mluvila k politikům. Mnozí ji brali za „bláznivou fanatičku“. Její návrhy byly nemožné.. a je to tu, najednou je klid, klima se zlepšuje, příroda regeneruje. Nic není nemožné, jenom chtít.
 • neopravovat, však je všeho hojnost, můžeme si raději koupit nové.. Recyklace starších věcí je nezbytná pro zachování stability.
 • hodnotit, honorovat fotbalisty a manekýny více, než záchranáře, pečovatelky, hasiče, policisty, zemědělce, učitele.. Až život ohrožující situace jasně ukáže, co a koho doopravdy potřebujeme a jakou má jeho práce skutečnou hodnotu.
 • u voleb odevzdat zodpovědnost nad našimi životy, rodinami i firmami do rukou politiků, dali jsme jim svůj hlas a předpokládáme, že se oni o nás postarají – Samo se ještě nic nestalo. Jen a pouze naší aktivní pomocí můžeme lépe vidět a konkrétně reflektovat všechna důležitá rozhodnutí.
 • nepoužívat vlastní selský rozum, nevěřit vlastním očím – Starý a nemocný člověk vykonává nejvyšší státní úřad. (Každý z nás obyčejných lidí, když nastupuje do zaměstnání, musí projít tzv. vstupní prohlídkou, aby prokázal svoji způsobilost 8 a více hodin denně pracovat. V případě našeho prezidenta jsme byli ujištěni o jeho pevném zdraví, ale fyzicky je vidět něco úplně jiného. Nejsem zase až tak stará a sklerotická, abych si nevzpomněla, jak předešlí prezidenti stále s někým jednali, přijali tu či onu návštěvu, jeli tam či onam, psali dopisy, vyjadřovali se k situaci. Zkrátka pracovali. A za to pobírali prezidentskou mzdu.. Jedna a jedna jsou stále dvě.
 • že opakovaná lež se stává pravdou – tolik odlišných a rozporuplných osobních výpovědí Andreje Babiše o svém nejlepším projektu Čapím hnízdu by neprošlo ani malému dítěti.. Zlo není silnější, jenom je hlasitější.

 

 •  

  Jsme geneticky vybaveni na přežití.

 • Naše těla jsou 100% regenerativní (vždyť mnohá přežijí i chemoterapii:-)!).
 • Pomoc hledejme uvnitř sebe. Stabilita, radost i moudrost vychází zevnitř, z nás samotných, z našich rodin, domovů. 

 

Věřím v dobro, moudro i lásku. Držím nám palce, aby tato doba námi otřásla v tom nejlepší smyslu, aby svět už nikdy nebyl jako dřív. Abychom my už nebyli jako dřív. Abychom si odvykli.. Energie nových začátků je ZDE.

K tomu nám dopomáhej láska, soucit i sounáležitost.

S láskou i respektem HanaR.

 

 

A pokud vás zajímají jednotlivé krůčky sami k sobě, vřele vám doporučuji naši knihu „Aura, čakry a sebeléčení – vydalo nakladatelství Grada – Alferia.

Je zcela praktická a srozumitelná pro každého. Nemusíte se nutně stát jogínem ani makrobiotikem, abyste jí porozuměli a byli schopni ji zcela jednoduše denně používat.

 

Více o mně, o nás najdete na: www.hajiru.cz

HAJIRU

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář