Můj covidový příběh aneb jak jsem došla k Bachovým esencím

Nechci fňukat, určitě „DOBA COVIDOVÁ“ zasáhla některé lidi, rodiny, firmy, společnosti mnohem víc než mě. Ale přes to se mě dotkla zásadně. Od určitého data jsem nesměla pracovat – provázet rodinnými konstelacemi, učit jógou, měřit aury, ani dělat jiné terapie. Zkrátka NIC. Mohla bych odpočívat, nabírat síly, manžel nás uživí, postará se.. ale já ne. Podobně jako v jarním STOP stavu mi přišla velká lítost, že nemůžu pracovat. Ne, že bych byla až takový workoholik:-)!!  Ale ke svojí nynější práci, ke svým talentům, které v ní uplatňuji, ke způsobům, kterými vedu kurzy, jsem se propracovala ve svých 55 letech.. čili chvíli mi to trvalo..  A najednou přijde virus a s ním nařízení vlády a všechno je pryč..

Ono to má u mě ještě hlubší podtext.. ženy v mém rodě již více jak čtyři generace svoje talenty neprojevovaly, dokonce potlačovaly, v rámci doby, rodinné situace se obětovaly.. Já jsem v tom ale už pokračovat nechtěla. Svoje talenty jsem postupně objevovala, projevovala, rozvíjela i přes to, že jsem trojnásobná matka, i přes to, že pečuji o domácnost.. zkrátka jsem byla první v řadě po dlouhé době, kdo z této linie vystoupil.  A pak STOP!

Vyvolalo to pro mě pocit smutku, zoufalství, bezmoci a beznaděje..

Můj manžel se zachoval jako správný chlap, podpořil mě jak psychicky, tak i finančně. Odhodlaně pracoval za dva, abychom se nedostali do nějakých problémů.. a šlo mu to na 100 procent. Denně mi vyprávěl o tom, co udělal, jaké projekty nakreslil atd.. A co na to já? Místo, abych byla ráda, vyvolávalo to ve mě bolestný pocit, že on může a já ne, a vedly až k ZÁVISTI.. uf.. Manžel se mi snažil pomoci, nabízel útěchu, dárky.. Ve mě to vyvolávalo ještě větší odpor..

Už jsem přeci jenom zvyklá ze situací neutíkat, ale zpracovávat. V sebereflexi jsem objevila pocit závislosti na manželovi a našla souvislost v rodě i ve svém prvním manželství. Na pomoc se změnou postoje jsem si nechala podle vlastního výběru od kamarádky Klárky namíchat Bachovy esence. Již roky je používáme celá rodina, na stres při cestování, při zkouškách, při změnách, u rovnátek apod. Tentokrát mi moje Osobní směs z Bachových esencí zabrala za 2 dny!!! Wow, to mě hodně překvapilo.

Uvědomila jsem si, že ačkoliv jsou pro mě „bachovky“ přirozenou součástí života, vlastně jsem se jimi nikdy dopodrobna nezabývala..  A tak nastala ta správná chvíle ke studiu. Kamarádky mi  půjčily studijní materiály, knihy. Začala jsem si vypisovat, hledat kurzy, studovat, zkoušet na sobě i nejbližší, pak i vzdálenějších.. Senzace!! Je to vlastně jednoduché, srozumitelné, snadno aplikovatelné.. propojitelné s měřením aury, s konstelacemi..

A tak, jak se říká, že na každém dně můžeme najít drahokam, tak i já jsem v nesnadné situaci našla cenného pomocníka na každý den pro sebe, svoji rodinu, kurzisty, klienty – BACHOVY ESENCE:-)!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář