AURICKÉ KONSTELACE – Hana Rakušanová

AURICKÉ KONSTELACE jsou mojí odpovědí na četné dotazy našich klientů,
kteří prošli měřením aury a ptají se,
jak mohou svoje nedostatky – neharmonie vyřešit,
ale vhodné jsou pro všechny,
kteří se cítí být nespokojeni v jakéhokoliv oblasti svého života, tedy jak vztahové, pracovní či zdravotní.

Základní technikou je pak práce Rodinných konstelací, Pohybů duše a Integrace osobnosti.

Z titulu aura-reportu (výsledné zprávy z měření aury) jde především o :

1/ nepřijetí sama sebe a tím i svojí Základní barvy aury.
Toto se hlavně odráží v zaměstnání, tedy v projevení svých talentů
a v neschopnosti najít svoje životním poslání.
Podívat se tedy můžeme na to, čím si bráníte být sami sebou.

2/ malou velikost aury – tedy tématicky se můžeme podívat na nedostatek radosti a naplněnosti ve vašem životě. Často se zde objevují témata úmrtí v rodině, těžké osudy a naše zábrany žít šťastně, když ONI (naši příbuzní) nemohli.
Malá velikost aury ale může být i zrcadlem neřešených – nevyřešených problémů. Toho, co se nám v našem životě nelíbí, ale co jsme ve vnějším světě nevyřešili, a nebo ve vnitřním světě nepřijali.

3/ nízké proudění energie v jednotlivých čakrách a s tím spojené nemoci v jednotlivých oblastech blokovaných čaker.
Každou čakru lze propojit s různými tématy jako jsou například naše „kořeny“, vůle přežít, zastat se sebe, být pro sebe důležitý, být teď a tady, projevovat se v sexualitě i tvořivosti, vědět kdo jsem, dovolit si být jedinečný a jiný, mít se rád, komunikovat se sebou i s ostatními bez obviňování, vyjadřovat svoje pocity, vnímat intuici i přijímat vnuknutí, nápady, myšlenky, hudbu, obrazy..
Za každým blokem v čakrách lze najít jeho původ.
Ne zřídka se objevuje v rodině původu, převzali jsme jej, otisky.

4/ nerovnováhu JIN – JANG – tedy neharmonii mezi dáváním a přijímáním, mezi mužem a ženou, aktivitou a pasivitou, citem a rozumem, ale i projevem sebe sama navenek a vnitřním cítěním.

5/ nerovnováhu grafu MYSL – TĚLO – DUŠE. Jde o trojnožku, díky které jsme v rovnováze. DUŠE skrze naše pocity nás vede a my toužíme něco udělat. MYSL nám radí, jak na to. A TĚLO to udělat. Bohužel obvykle převažuje jeden díl a ty ostatní „pokulhávaji“…a pak nejsme vyrovnaní a spokojení a šťastní a úspěšní a zdraví…

6/ graf emocí – často vykazuje potlačení emocí. Hledáme-li pak příčinu, objevujeme většinou přísné, někdy až despotické rodiče.

7/ graf stresovosti – napětí. Zde se objevuje často neschopnost přijmout věci, lidi, události tak, jak byly nebo jsou a nebo naopak naši neschopnost vyjít ven se svými pocity, emocemi, potřebami. To v nás pak vyvolává sílící napětí.

Aktuální termíny a místa AURICKÝCH KONSTELACÍ
najdete na tomto webu v Kelendáři akcí.

Těším se na setkání s vámi:-)!
V lásce i úctě ke všem na planetě Zemi Hana Rakušanová.

Zde je zpětná vazba některých účastnic uplynulého semináře AK :

1/ Splnil seminář AK vaše očekávání? Jak jste jej prožila?
Neměla jsem žádná očekávání, protože jsem nevěděla do čeho jdu, ale byla jsem velmi mile překvapena. Seminář jsem si užila se vším všudy:).
2/ Změnilo se od semináře AK něco ve vašem životě, hlavně z toho, co bylo předmětem vaší konstelace?
Změnilo se hodně, ne navenek ale uvnitř mě, díky mojí konstelaci jsem se uzemnila a vše bylo najednou tak reálné a tady a ted´. Pak když jsem se třeba viděla na fotkách najednou tam byl někdo jiný, sice jsem to byla JÁ, ale ta já po konstelaci byla jiná v sobě a plnohodnotně. Moje vztahy at´už rodinné či přátelské, kolegiální jsem najednou viděla jinak lehčeji, jemněji, vděčněji…
3/ Pokud byste chtěla, doporučila byste tento seminář: A proč?
Tento seminář by měl být hrazen ze zdravotního pojištění, a to dvakrát ročně. Rozhodně to zkuste:) Poznáte se v dimenzích, o kterých jste třeba ani neměli tušení a obstojíte, jou a klidně mějte strach, protože v konstelaci strachem uteče :)) 🙂
P.S.: vyborná kuchyně;)!!
MK

  1. Seminář splnil neočekávané,neboť jsem až do první chvíle u Tebe v Hajiru neměla tušení, co se bude přesně dít. Ale věděla jsem, že jsem tam správně. Seminář jsem si užila a prožila velice silně. Emoce jsem nechala volně vyjít ven. Byl to opravdu silný zážitek.
  2. Po semináři jsem se změnila hlavně já sama. Pochopila jsem jisté situace, změnila přístup k určitým lidem, přestala být hodnou holčičkou a zkusila napravit rodinné vztahy, což není úplně tak jednoduché, ale s pochopením, že své rodiče prostě nezměním, už se nenechám tolik rozhodit v určitých situacích.
  3. Seminář bych rozhodně doporučila, na konstelacích člověk odhalí spoustu věci ( o sobe, o vztazích, …), se kterými je potřeba následně pracovat, ale stojí to za to. Vždy každý má právo na to být šťastný. Celý víkend byl pro mě velkým zážitkem, potkala jsem spoustu milých lidi. Rozhodně doporučuji pro všechny a sama za sebe určitě přijdu ještě jednou.

S laskou, objetím a velkým dík.
J.

1) Očekávání splnil ve všech směrech. Zajímavá zkušenost pro mne.
2) Změnilo se mi spousta věcí.Přestože nevím, zda startem změn byly právě konstelace, protože změny se netýkají tématu, osobně jsem byla seminářem nadšena. Dnes jsem shodou okolností doporučovala dál. V budoucnu se budu ráda účastnit, až se divoké vody mého života trošku zklidní a budu mít na to čas a energii. Řešila jsem přijetí dětství.
3) Několikrát jsem doporučila. Je to dobrý způsob k cestě ke smíření obecně- ve všech rovinách, či v každé jednotlivé, v případě, že se člověk chce dostat k podstatě, nebo pídit jinak, nebo ještě jinak. Všechny cesty vedou do Říma, ale na každé té cestě potkáváme jiné a jiné zkoušky. Je dobré absolvovat vše , co nás na cestě zaujme a je nám nabídnuto, protože nic se neděje jen tak . Někomu pomůže francovka a někomu jitrocelový obklad . A já půjdu radši k tobě, než pozdě a do Kosmonos A možná i proto, že mi mělo být něco nabídnuto – já, narazila na Tebe, Hani. Díky B.

  1. Seminář jsem prožila velmi silně emotivně . Očekávání jsem neměla vůbec žádné. Nevěděla jsem totiž jak přesně bude seminář probýhat ,co se vlastně bude dít , i když jsem si něco načetla , poptala se u kamarádek . Na seminář mě jednoho krásného odpoledne přihlásila má , úžasná kamarádka Šárka , jsem jí za to vděčná , že jsme se mohly zůčastnit. I když v sobotu večer jsme obě nezávisle nasobě pronesly , jestli ještě vydržíme do neděle ….!Opravdu hodně vysiljující , ale po sléze pro mě uvolňujíci zážitek.Připadala jsem si jak po tom největším flámu , měla jsem pocit, že jsem nespala asi týden..

2.Od semináře se změnilo dost. Prvních 14 dní hotová euforie , „obrátila „jsem dům , v kterým nejsem doslova šťastná , necítím ho jako mojí domácnost , přesto jsem tady letos 20 let.Potom, ale zase zvrat, beznaděj, zoufalství , neschopna vykonávat žádnou pořádnou činnost, bolest celého těla, ztuhlost.Jak na houpačce..
Je to proces a běh na dlouhou trať , věřím a doufám, že už brzo bude líp. Chápu a vidím situace a témata, které mě trápily a trápí přeci jen trochu jinak , začínám jim víc rozumět. U mě je problém , že se chci vše rozumově pochopit a tzv, věci přijít na kloub.., jenže to bohužel asi nejde..

  1. Seminář, můžu na 100% doporučit , všem , kteří tápou , mají trápení ,nevědí kudy kam a chtějí situaci řešit. Hanka je ůžasná bytost , obdivuju její schopnosti. Super ženská , má super chlapa , parťáka pro život, který umí uvařit to nejlepší KAKAO v Liberci , celých Čechách a širokém okolí. Nejen to kakao , super papání a celková atmosféra. Fajn ostatní ženský , paráda, za mě jsem moc ráda, že jsem prožila takový víkend. V.

1) Snažila jsem se nic moc neočekávat, ale doufala jsem, že začnu mít aspoň trochu pocit, že žiju svůj vlastní život, což se splnilo 🙂

2) Ano. Vnímám posun k lepšímu ve vztazích v rodině a celkově to docela „zamávalo“ s mými vztahy s muži – pocit obrovského smíření s bývalým přítelem a co mě trápilo na vztahu k jinému muži také zmizelo, už se necítím být na něm závislá. Přestávám se cítit neviditelná, na ulici mě občas zdraví úplně cizí lidi, jeden po mně dokonce chtěl telefonní číslo, ani to se mi běžně nestává. Už se tolik nebojím mít svůj vlastní názor a při rozhodování nejsem tolik svázaná myšlenkou, co by na to řekli rodiče. Takže se celkově cítím svobodnější.

3) Určitě. Pro mě to byl víkend plný emocí a uvědomění a posuny ve vnímání sama sebe i věcí kolem jsou znát.

Za seminář ještě jednou děkuji a budu těšit zas někdy na viděnou 🙂 Péťa Č.

—————————————–

AURICKÉ KONSTELACE

Co jsou konstelace :
Wikipedie říká :

„Slovo konstelace znamená obecně „uspořádání“, vztah nějakých objektů vůči sobě navzájem. Může se jednat o výklad k těmto konkrétním významům:

v psychoterapii souhrnný výraz pro rodinné konstelace a systemické konstelace obecně
v astronomii zastaralý výraz pro souhvězdí.“

Co jsou rodinné konstelace :
I rodinu si můžeme představit jako jakési „seskupení hvězd“, v kterém má každá z nich svoje jedinečné místo. Kdyby se pohnula na místo jiné, už by celý systém, celé souhvězdí, zde rodina, zdratila řád. To pak vede chaosu, zmatku a nepohodě.

Rodinné konstelace jsou metodou, pomocí které může každý člen rodinného systému, rodiny, znovu najít svoje pravé, jedinečné místo. Obvykle jej totiž ztratí v situacích, které jsou emočně vypjaté, hlavně při těžkých životních situacích.Rodinné konstelace jsou také medotou, která může pomoci potkat se s hlubokými pocity, které zůstaly vytěsnány, odmítnuty.

ooooooooooooooooo

S rodinnými konstelacemi jsem se poprvé setkala zhruba před dvanácti lety.
Nejprve mi připadaly neuvěřitelné, fantastické, časem ale fascinující.
Během následujících let jsem absolvovala pod různým vedením zhruba 50 konstelací.
Stále mi ale NĚCO chybělo. Jakoby nebyly dodělané. Netušila jsem v čem to vězí…až jsem měla tu čest vidět a zažít RK s Bhagatem:-). Úcta, laskavost, respekt, ale i hloubka a jasnost…ano, teď to bylo celé! Nadchlo mě to natolik, že jsem se přihlásila k němu na výcvik. Můj záměr byl ale spíše osobní, tedy „pořešit“ sebe a svoji rodinu. Během dvou let jsem absolvovala pod Bhagatovým vedením více než 100 konstelací. Bylo to obrovské..na poznání, na emoce, na uvolnění..
Zkraje mi přišlo nemožné konstelacemi provázet, bylo tolik možností..
Postupně se ale moje obavy přeměnily v čiré nadšení.

Několik let jsem děla terapie pomocí kineziologie, arteterapie nebo etikoterapie.

Nyní nabízím téměř výhradně RK, pohyby duše, Konstelace traumatu a Integraci osobnosti.

Proč? To je jednoduché:-)!

Když pracuji s lidmi individuálně a potřebujeme se společně dostat k bolestnému místu v jejich životě, kde si svým postojem brzdí lásku, štěstí, hojnost nebo dokonce zdraví,
je nutné doslova se prodrat skrze obranné mechanizmy. Ty ale klienty chrání před vnímáním bolesti, ponížení, utrpení apod. Je to těžké, složité, zdlouhavé…
V rodinných konstelacích, díky tomu, že na sebe roli toho, kdo si konstelaci staví i důležitých osob v jeho příběhu, berou ostatní účastníci konstelačního semináře, kteří jeho obranné mechanismy nemají (ale nejen proto), se skryté vazby velmi jemně v souladu se vším, ale jednoznačně vynesou na světlo – odehrají se.

Je to tak čistý a zároveň hluboký proces! Miluji to:-)!

Ze srdce vás zvu na léčivou cestu vás, vašich rodin i rodů.
Bude mi ctí vás na této cestě provázet.
Ze ♥ Hana Rakušanová.

Aktuální termíny mnou vedených konstelační seminářů najdete na :
www.hajiru.cz/aktuality nebo v kalendáři akci.

Co jsou rodinné konstelace a jak pracují si můžete
vyposlechnout přímo od Bhagata zde :

http://cestyksobe.cz/bhagat-cesta-lasky/7906