Spojuje nás i Thermomix

Kdo mě zná alespoň trošku osobně (učím mnoho let jógu, REIKI, aroma-masáže, provázím rodinnými konstelacemi), asi by nikdy neřekl, že bych někdy mohla být Nezávislou obchodní poradkyní firmy Vorwerk divize Thermomix a team leaderkou. A přece se to stalo!

V prosinci 2020 mi moje kamarádka Danuška, to je ta, co má v Jičíně skvělou cukrárnu Elišku, přivezla ukázat nový model Thermomixu – TM6.

Nebyla jsem Thermomixem nepolíbená. Měla jsem před více než deseti lety starší model TM21. Jenže neustálé nastavování knoflíků času, teploty a rychlosti a posunování prstu v kuchařce mě nenadchlo. A tak jsem sklouzla jako nejedna žena s tímto modelem k přípravě strouhanky z čerstvých rohlíků.. a pak jej prodala.

Jenže pak přijela Danuška s TM6 a všechno bylo jinak. Pomocí aplikace cookidoo jsme spolu vybraly recepty jídel a ty jsme krok za krokem (jako vlož 200g hladké mouky..) uvařily. Jaká to nádhera:-)! Bylo to čisté (v jedné nádobě), rychlé a zábavné. Měla jsem jasno. Zamilovala jsem se..

Důležitá je ještě doba, ve které mě nový Thermomix potkal. Byla to doba distanční výuky a lockdownu. Já nemohla pracovat a náš nejmladší syn (14 let) byl doma a denně měl stejnou otázku: „Tak co?“ Nejspíš tušíte, že to nebyla otázka na to, jak se mám, jak jsem se vyspala, jaký mám program, ale: „CO BUDE K JÍDLU?“

Byla jsem už vyčerpaná neustálým vymýšlením jídel, nakupováním v roušce.. a pak přijela Danuška s Thermomixem..

Z nového typu Thermomixu byl nadšený i můj manžel, ALE měl zkušenosti z jiných spotřebičů, které pak u nás ležely ladem a prášilo se a ně. Tak třeba odšťavňovač. Naše vize byla dělat si čerstvé, zdravé šťávy bez éček a plastových obalů. Ne, že bychom netřídili odpad, ale přece jenom kupovat to a pak to vyhazovat? To nechceš!!! Šťávy byly super, ale ta sítka, ty dílečky, to vymývání.. pomoc.. Takže po čase nadšení skončil odšťavňovač na půdě a tam na něj sedal prach a zabydleli se v něm pavouci. Manžel se tak přirozeně bál, že Thermomix dopadne podobně.

Pak tu byla ještě jedna věc a to bylo místo pro Thermomix. Přes to, že nemáme kuchyň úplně malou, místo na Thermomix v ní nebylo. LEDA, ŽE bychom dali lednici na chodbu!!! (to je stará historka, roky mi manžel totiž říká, že se nám lednice v kuchyni na podlahovém topení a ještě vedle radiátoru hodně namražuje, má vysokou spotřebu.. – to přece nechci chodit pro suroviny na vaření přes dvě chodby!!!). Ukázalo se to jako jediná možná varianta, pokud jsem TM6 chtěla, a tak jsem nakonec kývla a lednici nechala přesunout na chodbu. Můžu tak cestou pro potraviny třeba zhubnout:-))).

A tak jsme si v únoru 2021 Thermomix pořídili.

Manžel i syn si nainstalovali aplikaci cookidoo s tisícovkami českých i zahraničních receptů a zásobovali mě vybranými jídly. Uf, jaká úleva!!! Nemusela jsem je denně už vymýšlet. Stačilo nakoupit a v Thermomixu jednoduše a rychle uvařit.

Pro sebe, jako už hodně zoufalou kuchařku, bych to nazvala – Terapie vařením. Oni dva ve spolupráci s inspirací cookidoo našli a vybrali pokrm, já bez hledání a tápání nakoupila podle Nákupního seznamu v cookidoo všechny potřebné ingredience (ne, co mi zrovna prodejní řetězec nastražil do cesty) a s pomocí Thermomixu jsem dokonalé jídlo snadno a rychle uvařila. Možná to vnímáte podobně jako já – sci-fi v kuchyni!!!

A tak se TM6 u nás zabydlel. Po týdnu manžel pravidelně zvolával (a zvolává do dnes): „Haleluja Thermomix!“

Co se ještě stalo, je to, že si díky „vychytaným“ receptům troufnu na jídla, kterým jsem se vyhýbala. Tak třeba bešamel (buď se vám připálí a nebo se udělají hrudky) nebo věnečky (tak to je vyšší dívčí i pro cukrářky!) a jiné..

Časem jsem se přistihla, jak se nad jídlem usmívám, jak ještě večer udělám bábovku nebo kolář k snídani na ráno.. Aha!? Zkoušela jsem nové a nové recepty, zvala syna a jeho rodinu na dobroty, sami jsme to nedokázali ani všechno sníst..

Zkrátka čistá radost z vaření.

A pak přijela kamarádka Ivanka. Něco jsme si spolu v Thermomixu uvařily a ona mi se slzami v očích sdělila tajemství, že si Thermomix už roky přeje a že tenhle model chce..

A tak se stalo, že jsem začala TM6 prodávat.

Je pravda, že jsem se asi týden prala s „vlastním rámem, obrazem sebe sama“ – já, terapeut budu prodávat nějaký přístroj???! Ano, právě já.. Bylo a stále je pro mě tak uspokojivé ukázat nové možnosti vaření bez nutnosti několikahodinového úsilí v kuchyni s nejistým výsledkem.. Zpětná vazba, fotky jídel, které mí klienti, zákazníci se mnou sdílejí, superlativy na chutě, to je zas a zase čirá radost.

No, a jak sdílím nadšení z jógy, konstelací, masáží, tak sdílím nadšení z Thermomixu a obklopuji se podobnými lidmi, kteří toto nadšení objevili a sdílí ho taky.. a tak jsem se postupně stala team leaderkou skupiny podobně nadšených žen. Společně, ale každá zvlášť radostně ukazujeme, co všechno Thermomix umí, vaříme, smažíme, meleme v něm a dáváme ochutnat ty lahůdky.. a pak zaučujeme nového majitelky Thermomixu jednoduché, rychlé a chuťově dokonalé vaření v něm! Prostě krása:-)!

A to je tak všechno. Tak se to stalo. Tak mi vstoupil Thermomix do cesty právě v pravou chvíli. Děkuji za to každý den:-)!

Vůně domácího chleba je nejvíc..

Domácí celozrnných chléb

P.S. Říká se, že kdo má prsty a umí číst, může v Thermomixu vařit. Náš syn je toho důkazem.. spojuje nás toho hodně, teď nás Spojuje i Thermomix:-)!!! (více najdete na facebookových stránkách „SPOJUJE NÁS I THERMOMIX“)

Rajčatových polévek je mnoho, tahle je nej..

Italská rajčatová polévka

Konec plastovým lahvím..

Domácí pomerančový džus bez éček, konzervantů a plastů hotový za 1 minutu!

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář