, , , ,

ŽIVOT V HARMONII (5) – NELZE SE PŘIHLÁSIT, JIŽ PROBÍHÁ (9.4.2021 aktualizované termíny)

Kdy:
4. 10. 2019 celý den
2019-10-04T00:00:00+02:00
2019-10-05T00:00:00+02:00
Kde:
HaJiRu
Růžodolská 148/9
Růžodol I, 460 01 Liberec
Česko

Nový konstelační cyklus

“ŽIVOT V HARMONII (5)”

je určen všem, kteří ve svém životě cítí nespokojenost

a chtějí pracovat na léčení sebe i svého rodu

metodou rodinných konstelací a aktivních OSHO meditací.

Celkem bude 7 víkendů – pátky (17 – 20 hodin), soboty (8 – 18 hodin ) a neděle (8 – cca 15 hodin ), kdy každý víkend bude prioritně věnován jednomu ústřednímu tématu – čakře, konstelovat budeme ale i aktuální – akutní témata jednotlivců.

Cyklus tak dává jak možnost jít snadněji do hloubky, než při jednotlivých konstelacích s pokaždé jinými lidmi, tak i zacíleně “na sobě pracovat” – najít sebe sama, své pravé JÁ.

Termíny a témata setkání v cyklu :

1)  4.- 6.10.2019 – Rodina původu, opora, kořeny, síla, odvaha
2) 6.-8.12.2019 – Tvořivost, talenty, sexualita, radost, uspokojení
3) 7.-9.2.2020 – Dospělost, zdravé sebevědomí, originalita
4) 12.-14.6.2020 – Láska, partnerství, soucit
5) 4.-6.9.2020Pravdivost, vyjadřování pocitů i názorů
6)  4.-6.12.2020 (dříve 6-8.11.2020) – Intuice a její následování
7) 21.-23.5.2021 (dříve 8.-10.1.2021 – Vnuknutí, splynutí a plynutí – ZÁVĚR!♥
V případě kolize termínů je možné po dohodě víkend absolvovat s jinou skupinou.
Finanční podmínky : 
Záloha na celý cyklus : 1750,-Kč (7x 250,- Kč, tato záloha je nevratná).
Následně před každým víkendem 1500,-Kč. Nebo lze uhradit najednou: 12250,- Kč.
V ceně je i lehké veg. jídlo.
 
Těším se na vás i na společné prožitky.
V lásce a úctě Hana R.♥ – facilitátorka, průvodkyně cyklem.
 

V komentářích dole najdete ohlasy absolventů předešlých cyklů…

1 reply
 1. Hana Rakušanová
  Hana Rakušanová says:

  Ohlasy absolventů cyklu:
  ..s láskou, vděčností a s jejich souhlasem zde uveřejňuji pár reakcí na cyklus..

  Proč jsem se přihlásil? Protože jsi mi to nabídla. :-). A byl jsem ti za to vděčný. Důvod byl docela prostý, byl jsem 18 let ženatý, jednu dobu jsem svou bývalou ženu opravdu hluboce miloval. V jiné době jsem jí úspěšně zahýbal. I když i v té době jsem ji miloval, vždy jsem věděl, že to doma je to nejlepší. Pak jsem to už nevěděl a “pořídil jsem si” sedmiletý vztah, který byl spíš dost horší kopií toho prvního. Když jsem tuto ženu opouštěl, potkal jsem někoho, do koho jsem se velmi zamiloval. Vydrželo nám to čtyři měsíce, pak tři měsíce to živořilo, pak jsem byl odejít. Našel jsem si svou cestu, nicméně po té ženě jsem stále toužil a protože se udála nějaká změna, znovu jsme se sešli. A po půl roce znovu rozešli. Pak jsem se nějak dva roky potácel a pak přišla Tvoje nabídka. S tou situací jsem si vůbec nevěděl rady, na té ženě jsem byl (možná pořád ještě jsem) nejspíš závislý, proto jsem si přihlásil do Cyklu Život v harmonii. Nějak jsem tušil, že nějaká potíž může být i u mě. A změna v mém životě? Skoro žádná :-). Pořád si s tou situací nevím rady. Jen už z toho nedělám vědu a snad tomu i trochu rozumím, proč došlo na to, na co došlo. Snad přijímám novou situaci, která se mi jeví jako mnohem lepší a hezčí, než byla ta původní, přesto tu původní v sobě ještě mám. A snad ani z toho nedělám vědu. Už vím, odkud ta moje potíž pochází, pochopil jsem, že minulá situace nebyla jen moje potíž. V tom, co žijeme (spolu s Haničkou) teď, vidím mnoho úžasných rozdílů v chování svém i v chování Haničky vůči mně. Bez cyklu Život v harmonii bych nikdy nebyl schopen prožívat život tak, jak jej prožívám teď, nikdy bych se nemohl s Haničkou potkat a i kdyby, nikdy bych si s ní nemohl porozumět. Ještěže jsem stručný, viď 🙂

  Neměl jsem žádné představy, netušil jsem, o čem to bude, jen jsem cítil nějakou potřebu nějaké výhybky pro svůj život, aby přejel na jinou kolej. Ta výhybka se rozhodně dostavila, jako by vlak mého života jel někudy úplně jinudy, než dosud. A co se změnilo v mém životě? Mám pocit, že úplně všechno. Žiju s úžasnou ženou, kterou bych nejspíš bez tvého cyklu nikdy nepoznal a kdyby ano, nejspíš bych ji neviděl. Žiju svůj úžasný život, plním si své sny, mám se v podstatě jako “prase v žitě” a když se dostaví nějaké “kurvítko”, můžeme spolu komunikovat a najít i pro něj přijatelné řešení :-). Nemám panickou hrůzu ze smrti, jako před cyklem. Věřím v nějakou formu věčného života, to neskutečně obrousilo i mnoho jiných strachů. Občas se cítím jako dokonalý, v tu chvíli se často potkám s něčím, co mi ukáže, že cesta mého i všech jiných vývojů nikdy nekončí, tak si zase popovídáme s mou myslí, s těmi situacemi, možná i s něčím dalším, a jdeme dál. Jsem Tobě moc vděčný za cestu, kterou jsi mi ukázala, sobě, že jsem se po ní vydal. A oběma, že jsme přátelé, nemám žádné blízké přátele, proto si toho s Tebou s Jirkou opravdu nesmírně vážím. I to mi dal cyklus :-).

  Co bych navrhl vylepšit, co mi chybělo? Jedině co bych navrhl vylepšit, je, že bych při příštím dotazování příštích absolventů cyklu vynechal tuhle otázku. Sama jsi velmi citlivá a moje mysl si myslí, že kdyby někomu něco chybělo nebo chtěl něco změnit, cítila bys to a také bys z něj dostala, co to je. Sama bys okamžitě věděla, jestli ten jeho podnět chceš realizovat nebo ne a také bys to tak udělala. A  nebo neudělala, tedy bys získala novou zkušenost. Pokud někdo něco chtěl změnit nebo mu něco chybělo, měl to říci hned a když to neudělal, byla to jeho volba. A nebo mohl odejít, což i někteří v závěru udělali, jenže to znovu byla jejich volba. Ty věříš tomu, co děláš, oni věřili tomu, co dělali, tak je to v pořádku. I kdyby se všichni “kursisti” chtěli posr.t, ty dělej věci podle svých přesvědčení. Takhle jsi autentická a takhle ti věřím já a nejspíš i všichni, kdo dochodili do konce.

  Miluju tě, sice úplně jinak než Haničku, která teď sedí dva metry ode mě, intenzita je však stejná :-). Vladi

  XOX

  1) Do cyklu jsem se přihlásila, protože jsem cítila potřebu na sobě pracovat a něco změnit. Několik zásadních životních změn už jsem za sebou měla, ale ještě pořád jsem v životě nebyla úplně šťastná. Hledala jsem cestu, a to i pracovní. Z vysoké manažerské funkce, jsem odešla protože mě práce nenaplňovala a měla jsem potřebu pomáhat lidem. Jen jsem vůbec netušila jak. A stejně jsem další práci zvolila úplně odlišnou než jsem si přála. Lákala mě práce s energií a proto jsem k Haničce šla alespoň na kurz reiki. Zaujala mě chystaným kurzem, který se bude věnovat harmonizaci čaker. Jenom jsem vůbec netušila, co jsou to konstelace a nějak mi uniklo, že je to konstelační cyklus 🙂 ale člověk se dostane, kam má 🙂 Uvědomila jsem si, že pro mě hledání začalo kvůli práci, protože přiznat si, že jsem prostě sama a nešťastná, by bylo asi příliš bolestivé. 
  2) Takže ne, moje představy se nenaplnily, protože jsem vůbec nevěděla do čeho jdu, jaká témata sama před sebou otevřu a kolik slz to bude stát. Ufff… Krásné to bylo a moc za to děkuji 🙂 Je hodně povznášející přijmout své emoce a dovolit si být žena se všemi klady i zápory. A co se změnilo? No práce ne 🙂 Ale něco mnohem zásadnějšího – změnila jsem se já nebo spíš můj projev. Uvnitř je člověk asi pořád stejný, jen svými projevy (nebo právě neprojevy) je schopen si život ničit sám třeba díky strachu z toho “co by kdyby”. A já začla život žít, prožívat se, mít emoce, tady a teď. A i díky tomu jsem mohla poznat partnera, o jakém se mi dřív jen snilo. Za měsíc se bereme a čekáme miminko. Víc tedy ke změně asi není třeba dodávat 🙂
  3) Návrh na vylepšení nemám a ani nemohu říct, že by mi něco chybělo. 
  S vděčností posílám a těším se až se uvidíme 🙂
  Zatím se měj krásně a opatruj se, papa L.

  XOX
   

  1) Proč jste se do konstelačního cyklu Život v harmonii přihlásil/a? Jaký byl váš život v té době a jaký záměr?

  Před cyklem jsem absolvovala jednodenní konstelace u Haničky kvůli sestře, pro kterou jsem hledala pomoc, protože měla noční děsy po úmrtí otce. Tuto jednodenní akci jsme absolvovaly spolu a poté jsem se okamžitě přihlásila do vypsaného cyklu. V té době jsem byla čerstvě po úmrtí milovaného člena rodiny, byla jsem přítomná jeho smrti (dala mu a přijala od něho poslední dary) a nacházela se v období plném otázek o smyslu mého života, ale i života jako takového. Záměrem bylo najít odpovědi, najít harmonii.

  2) Naplnily se vaše představy? Co nejvíce se změnilo ve vašem životě?
  Neměla jsem žádné konkrétní představy, co očekávám od cyklu, byla jsem uzlíček plný rozporů, dotazů, předsudků, především toho všeho, co vymyslí hlava. Nejvíce se mi v průběhu cyklu a i po něm (z)měnil poměr : hlava-tělo-duše. Otevřela jsem srdce a začínám mít ráda své tělo. Zkrátka jsem na cestě k harmonii, která jistě bude hodně dlouhá a klikatá, ale díky tomuto cyklu a úžasné průvodkyni jsem na cestě vedoucí možná i k ní. 

  3) Co byste navrhli v cyklu vylepšit? Co vám chybělo?
  Cyklus byl perfektně rozvržen jak obsahově (povídání na témata související s každou čakrou, ranní meditace i samotné konstelace) tak časově. Zpočátku jsem nesouzněla s tím, že jsou několika (dvou a více) měsíční odstupy mezi jednotlivými víkendy (hlava vymyslela, že by to šlo urychlit), ale v průběhu jsem tomu naprosto porozuměla, bylo to perfektně rozvrženo, byl čas mezi jednotlivými čakrami pracovat s tématem, nechat vše na sebe působit, byl to dostatečný prostor na cestu k sobě. Nic nejde urychlit, jak mi ze začátku napovídala hlava. V cyklu mi nic nechybělo, vše bylo jak mělo být. Jediné co mi nyní chybí, je to, že nepokračuje….. Ale jsem na cestě a za to velmi tomuto cyklu a Haničce děkuji.
  Velmi se těším na viděnou, objímanou a další akce u Tebe. Mám Tě ráda. Petra 
   
  XOX
   
  1) Proč jste se do konstelačního cyklu Život v harmonii přihlásil/a? Jaký byl váš život v té době a jaký záměr?
  Na konstelacích u Haničky jsem byla již před cyklem ŽVH a lákala mne představa pravidelného setkávání v jedné skupině lidí a v pravidelných intervalech – pro mne to znamenalo intenzivnější práci na sobě bez vymlouvání 
  2) Naplnily se vaše představy? Co nejvíce se změnilo ve vašem životě?
  Ano – a ještě ji předčily. Pravidelný cyklus s lidmi, kteří se vzájemně podporují ve skupině i mimo ní, poznala jsem přátele (a partnera :)), se kterými se setkávám i po skončení cyklu. Změn u mne nastalo několik, jak v soukromém, tak i v pracovním životě. Když bych to měla shrnout – jde především o vztah k sama sobě – více si sama sebe vážím, více vnímám své potřeby a naplňuji si je, dávám sama sebe čím dál více na první místo, nehoním se, více se hýčkám a dělám věci, na které jsem dříve neměla “čas” (cvičení – pohyb, relaxace, lepší stravování), vnímám své pocity a již nepřestřeluji svoje skutečné možnosti = nedostávám se do absolutního vyčerpání.

  3) Co byste navrhli v cyklu vylepšit? Co vám chybělo?

  Tady mi vyhovuje jak to je v dalších skupinách, ten e-mail s instrukcemi, které posíláš, ty rady na trauma dneska boží 

  On člověk slyší jenom to, co slyšet chce a často zapomíná, takže pro mne je super, když to mám v psané formě 

  S přátelským pozdravem Hana K.

  XOX

  1) Proč jste se do konstelačního cyklu Život v harmonii přihlásil/a? Jaký byl váš život v té době a jaký záměr?

  Do cyklu jsem se přihlásila po zkušenosti s jednovíkendovou konstelací, která otevřela tolik věcí, až bych se málem lekla.. 🙂 Přišlo mi fajn nápad mít stálou skupinu konstelujících bytostí, tak jsem si řekla proč ne.. No, a proč ano? Protože můj život stagnoval v místě, kde jsem se necítila vůbec.. no, necítila. Bezmála třicet let života jsem strávila v depresi a nežitím, až přišel moment, kdy jsem si přiznala, že to už prostě sama nezvládnu a potřebuju pomoc – a na volání o pomoc přišla docela rychlá a jasná odpověď. 🙂

  2) Naplnily se vaše představy? Co nejvíce se změnilo ve vašem životě?

  Představy?.. Co to v souvislosti s konstelacema znamená?.. 😀 Ať už si člověk představuje COKOLI, už snad z principu to tak fungovat nebude. 🙂 Věděla jsem, že lezu do moře slz i vln smíchu, do jezera smutku a bolesti i proudu úlevy a radosti, ale prožitky z toho všeho si člověk představit prostě nedokáže. Nakonec se mi v životě změnilo.. všechno, a nejvíc JÁ – poprvé za život můžu říct, že doopravdy ŽIJU, a žiju naplno – a to je to nejvíc, co může být, zvlášť pro někoho, kdo strávil většinu života v pocitu, že je někde, kde být nemá, a všechno se odehrává jen okolo něj coby nechápajícího pozorovatele. 🙂 ŽIJU, CÍTÍM (nejen myslím..) a NASLOUCHÁM, konečně i sobě, s oporou rodu a pevnýma kořenama. 

  3) Co byste navrhli v cyklu vylepšit? Co vám chybělo?

  Tady víc než kde jinde platí, že se věci dějou tak, jak mají. Děkuju za všechno 🙂 JČ.

  XOX

  1) Do konstelačního cyklu jsem se přihlásila, protože jsem byla nespokojená se svým životem. Byla jsem permanentně vystresovaná a vyčerpaná ze školy, která byla hodně náročná a především mi přestávala dávat smysl. Cítila jsem se chycená v pasti – skoro už neschopná studovat, ale pod obrovským tlakem ze strany rodičů, kteří do toho dali spoustu peněz, a že bez toho titulu nejsem nic.. Toužila jsem najít něco, co by mě opravdu bavilo, najít sama sebe.

  2) Jasnou představu, kam bych chtěla dojít, jsem neměla. Ale v mém životě se za tu dobu změnilo hodně. Odešla jsem ze školy, s čímž se i rodiče nakonec smířili, když viděli, jak jsem tím „ožila“, odstěhovala jsem se a našla jsem si práci, která mě baví a kterou bych dříve neměla ani odvahu zkoušet. Jsem mnohem spokojenější. Konečně mám pocit, že žiju svůj vlastní život. Protože vím, že můžu.
  3) V cyklu mi nic nechybělo. 🙂
  Díky za všechno ;), Péťa.
   

  1)    Proč jste se do konstelačního cyklu Život v harmonii přihlásil/a? Jaký byl váš život v té době a jaký záměr?

  Byla jsem pracovně přetížená a na dně. Měla jsem toho moc, více myslela na ostatní, na sebe neměla vůbec čas. 

  Ani jsem neměla potřebu sama sebe upřednostňovat, přišlo mi to takto normální.

  Záměr byl dostat se do pohody a vidět život barevněji. To se mi díky konstelacím podle čaker a jejich barevného spektra podařilo. 

  Objevila jsem nové barvy nejen klasickou bílou a černou:-)..tím se mi i hodně změnil šatník.

  2)   Naplnily se vaše představy? Co nejvíce se změnilo ve vašem životě?

  Představy jsem žádné neměla. Vše jsem si logicky dokázala vymyslet a zdůvodnit. Díky Životu v harmonii jsem prožila mnoho příběhů, 

  pochopila a uvědomila si spoustu věcí. Začala jsem cítit srdcem a ne jen vše obhajovat hlavou. 

  Každý člověk tu danou situaci vnímá jinak a i jinak ji prožívá a toto pro mě je asi to nejdůležitější zjištění. 

  Nechat každého svému osudu a užívat si a prožívat svůj život naplno. Každý má dost sil na svůj osud.

  3)   Co byste navrhli v cyklu vylepšit? Co vám chybělo?

  Vše bylo perfektní a tímto bych chtěla Hance a Jířovi moc poděkovat. Můj postoj k životu se změnil. 

  A i toho, co se týká vegetariánské stravy, která je u Rakušanů vynikající :-), BT.

Komentáře jsou uzavřeny.