Začarovaný kruh – jak z něho ven

Je to jako začarovaný kruh. 
Něco nám máma, táta, učitelé i další „naši bozi“ řekli o životě a světě kolem nás. My jsme tomu uvěřili. Vlastně jsme neměli jinou možnost. Jejich vidění světa se stalo naší součástí, podstatou postojů k ženám, mužům, autoritám, životnímu prostředí, k majetku.. ale hlavně k sobě. Podle toho, jak o sobě i o svém okolí smýšlíme, jaký postoj jsme zaujali – odpor, spolupráce, láska, nenávist atd. – tak se nám vše vrací, zrcadlí v našem životě.
To je ten začarovaný kruh – co vysílám, vyzařuji, to se mi vrací.
A pak se často zlobíme na okolí, že nás zneužívá, nepodporuje..
Pokud se mi nelíbí, co se mi vrací, existuje cesta, jak z toho ven – změnou postojů ke všemu a všem, především k sobě.
A jak na to?
Záplata – Opakovaná lež se stane pravdou
Romantická představa o opakování afirmací, díky kterým se budu milovat a vážit si sebe, buď nefunguje, nebo málo a nebo dočasně. Obvykle funguje do doby, kdy přijde emoce, která napudrovanou romantickou lež převálcuje krutou pravdou z hloubky nitra…
Řešení – Inventura
Cesta vzpomínek a dloubání se v minulosti a v situacích, které jsme zažili., vzpomínání si na postoje, které jsme viděli a slyšeli.. a změnou toho, jaké postoje jsme si díky tomu všemu vytvořili.
Totiž ne samotná situace z dětství, ale náš postoj k ní pak vytváří naše přesvědčení o sobě a světě kolem nás. Ten se nám pak odráží v našem životě podporou nebo zneužitím, spoluprací nebo bojem, láskou nebo nenávistí, přijetím nebo odmítnutím.
Protože jsme si tyto postoje jako malí vytvořili, jsme schopní je kdykoliv změnit.
 
S láskou k sobě i všem – HanaR.